Podraz na Nově
2292/2004
Autor: gewo, vložil: 15.12.2004 - 22:05:51

Tady ani tak nejde o spor, zda je někdo podvodník, nebo zda se někteří ve vidině rychlých a snadných zisků pustili nevyšlapanou cestou a po zásluze havarovali. Jde o to, komu vlastně takové "publicistické pořady" slouží? Je lidmi, kteří se snaží prosadit něco nového ohrožena veřejnost, nebo něčí specifické zájmy?

Momentálně začínají proskakovat zprávy o tom, že se hroutí koncern CocaCola kvůli používání aspartamu (nutra sweet) ve svých "lite" limonádách. Důsledky jsou hororové... šéf CC ve Státech už odstoupil a brzy bude propštěno na 6000 zaměstnanců, které patrně nahradí stejně početná armáda právníků....
Neveřejná zpráva FDA popisuje 92 příznaků vyvolávaných použitím aspartamu, z nichž jedním je smrt. Cola Lite (stejně jako Pepsi Lite a ostatní podobné limonády), zejména ta prodávaná v plechovkách, je jed; je příčinou poškození nenarozeného plodu, vyvolává epilepsii, tumory apod. Při rozpadu aspartamu (nestabilního už při teplotách nad 35°C) se uvolňuje formaldehyd, metylalkohol, kyselina mravenčí, diketopiperazin a další toxiny. To vše se vědělo už z testů aspartamu na opicích, které vykázaly 86% "ztráty" -- 5 ze sedmi opic, na nichž byl přípravek testován dostalo epileptické záchvaty a jedna uhynula.
CocaCola, která se zprvu schválení aspartamu jako sladidla do nealko nápojů tvrdě bránila po něm nakonec sama sáhla - to svinstvo totiž vyvolává těžký návyk! Vyplatilo se to, protože prodej raketově stoupl... Dnes vládne v hlavním stanu v Atlantě hrůza z obav před miliónovými soudními procesy ze strany poškozených a pozůstalých.

A co u nás? Stejné svinstvo se tady prodává pod jiným názvem a rostlinná náhražka, stevia, která činí na trhu se sladidly v Japonsku přes 40%, je zakázaná! Prý kvůli "nedostatečnému testování"... Japonci však provedli všechny myslitelné testy, než stevii v sedmdesátých letech pustili na svůj trh, a snad neexistuje žádná jiná přírodní látka, která by jimi prošla s nulovou toxicitou na všech myslitelných úrovních. Japonci jsou ale patrně mimozemšťani, kteří mají jinou vědu či metabolizmus než zbytek světa... zejména toho koncentrovaného v EU. Tady nejde o zdraví, ale o cukr a s ním spojený průmysl.

Pročpak se pan John nevěnuje takovým věcem? Taková "osvěta" by přinesla mnohem více, než trapné snahy dehonestovat někoho, kdo se (včetně ostatních zapojených) snaží prolomit ropácký monopol.

Jak je vidět, kdo chce psa bít klacek vždycky najde. I ve formě "nezávislé publicistiky".

Převzato z WW magazinu na CD